«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як нараховують надбавки за вислугу років і престижність праці педагогам

Кількість переглядів45092

ЯК НАРАХОВУЮТЬ НАДБАВКИ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ І ПРЕСТИЖНІСТЬ ПРАЦІ ПЕДАГОГАМ
Підкажіть, як нараховують надбавку за престижність праці педагогічним працівникам? Якими нормативними документами керуватися?
Відповідь

Надбавку за престижність педагогічної праці виплачують відповідно до постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.11 р. № 373. Нараховують її в розмірі не більше 20% посадового окладу (тарифної ставки) усім педагогічним працівникам, посади яких зафіксовані в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 (далі - Перелік № 963).

Надбавку встановлюють на весь обсяг педагогічного навантаження працівника. Якщо ж особи із числа педпрацівників також ведуть викладацьку роботу, надбавку нараховують як за основною посадою, так і за години викладацької роботи (див. лист МОНмолодьспорту України від 25.05.11 р. № 1/9-385). Детально про порядок нарахування надбавки за престижність педагогічної праці читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2013 р., стор. 42, та № 36 за 2014 р., стор. 18.

Ще одну гарантовану виплату - надбавку за вислугу років - педагоги отримують згідно з абз. 9 ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII та Порядком виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженим постановою КМУ від 31.01.01 р. № 78 (далі - Порядок № 78). Як і попередню виплату, таку надбавку виплачують лише особам, які обіймають вказані в Переліку № 963 посади.

Надбавку за вислугу років нараховують щомісяця залежно від стажу педроботи працівника. За наявності педстажу більше 3 років працівнику нараховують 10%, більше 10 років - 20%, більше 20 років - 30%. При цьому до стажу педроботи зараховують час роботи на посадах, передбачених Переліком № 963, а також інші періоди, вказані в п. 2 Порядку № 78. Детально про гарантії педагогічних працівників повідає газета «Все про бухгалтерський облік» № 72 за 2013 р., стор. 41.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.06.2014

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Бюджетні установи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу