«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Списання зразків товарів, використаних на презентаціях: які наслідки в пдвшному обліку

Кількість переглядів6531

СПИСАННЯ ЗРАЗКІВ ТОВАРІВ, ВИКОРИСТАНИХ НА ПРЕЗЕНТАЦІЯХ: ЯКІ НАСЛІДКИ В ПДВшному ОБЛІКУ
Підприємство займається оптовою торгівлею. Часто проводить презентації, на яких потенційним клієнтам демонструє переваги своїх товарів. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ, чи коригувати податковий кредит, списуючи товари, використані під час таких презентацій?
Відповідь
У разі списання товарів, використаних під час презентацій для демонстрації їх переваг, не треба ані нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ, ані коригувати вхідний ПДВ. Пояснимо чому.
Зазвичай платник ПДВ нараховує податкові зобов’язання при постачанні товарів (п. 185.1 Податкового кодексу України, далі – ПКУ). Проте, як відомо, постачання — не єдиний сигнал до збільшення ПДВшних зобов’язань, передбачений ПКУ. Так, наприклад, їх нараховують при анулюванні ПДВшної реєстрації на залишки товарів або необоротних активів, щодо яких раніше був показаний податковий кредит; при отриманні послуг від нерезидента (без представництва) на митній території України тощо. Однак з усіх особливих випадків збільшення податкових зобов’язань у даній ситуації нас цікавлять лише два:
1) при передачі товарів, придбаних для оподатковуваних операцій, до операцій, які не є об’єктом оподаткування або звільнені від ПДВ за розділом V ПКУ. Про обов’язок платника ПДВ із метою оподаткування визнати такі товари проданими і, як наслідок, нарахувати податкові зобов’язання йдеться в п. 198.5 ПКУ. Але у вашій ситуації товари використовуються для оподатковуваних поставок (продажу лакофарбової продукції). Отже, дана норма вам не підійде;
2) при передачі товарів у межах балансу платника податку на невиробничі потреби (п. 189.1 ПКУ), тобто використання товарів не в госпдіяльності. Пригадаємо: за пп. 14.1.36 ПКУ господарська діяльність — це «діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів… спрямована на отримання доходу…». Але ж товари, використані під час презентації, безпосередньо пов’язані з госпдіяльністю підприємства. Аби підтвердити це, в наказі про проведення таких презентацій варто наголосити, що зразки продукції використовуються для демонстрації переваг товару з метою збільшення попиту на нього і, відповідно, зростання доходу підприємства від його реалізації. Використання продукції для презентації можна оформити актом списання. Його складають у довільній формі. В акті також рекомендуємо зазначити, на яку ціль використано продукцію.
Таким чином, у разі використання зразків товарів під час презентації підстав для нарахування ПДВшних зобов’язань немає.
Не потрібно коригувати й податковий кредит із ПДВ, показаний в момент придбання даних товарів. Адже до податкового кредиту включають суми вхідного ПДВ у разі придбання товарів (послуг) з метою використання їх в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності (п. 198.3 ПКУ). А як ми з’ясували вище, вони були використані саме за таким призначенням.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу