«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи вправі експедитор включити вхідний пдв у витрати

Кількість переглядів4001

ЧИ ВПРАВІ ЕКСПЕДИТОР ВКЛЮЧИТИ ВХІДНИЙ ПДВ У ВИТРАТИ
Наше підприємство надає транспортно-експедиторські послуги нерезиденту. Для цього ми купуємо послуги українського експедитора, який нараховує ПДВ за ставкою 20%. Чи вправі ми включити цей ПДВ у витрати?
Відповідь

Підпункт «ж» п. 186.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) по-особливому визначає місце постачання для транспортно-експедиторських послуг (воно прив'язане до місця реєстрації покупця). Отже, у вашому випадку місце постачання послуг - за межами України, тому ПДВ при їх постачанні ви не нараховуєте.

Витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування, до вартості послуг експедитора не входять. Проте обкладати їх ПДВ експедитора змушує п. 189.4 ПКУ. Але у вашому випадку місце постачання послуг знов знаходиться за межами митної території України, оскільки покупець - нерезидент.

Що стосується вхідного ПДВ із вартості транспортно-експедиторських послуг, які ви придбаваєте для надання послуг нерезиденту, вважаємо, його суму у витрати включити не можна. Адже умови для збільшення витрат на суму ПДВ з абзаців 3, 4 пп. 139.1.6 ПКУ у вашому випадку не виконуються:

- вартість таких послуг у витрати не включають за пп. 139.1.2 ПКУ - це транзитні суми, які ви «перевиставляєте» нерезиденту;

- базу оподаткування при постачанні транспортно-експедиторських послуг ви визначаєте не за маржинальним принципом, а за загальними правилами з п.п. 188.1, 189.4 ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.06.2014

Рубрики:

»  Транспортне експедирування, логістика

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу