«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Готівкове обмеження 10 тис. грн: погляд у минуле

Кількість переглядів8153

ГОТІВКОВЕ ОБМЕЖЕННЯ 10 ТИС. ГРН: ПОГЛЯД У МИНУЛЕ
Підкажіть, будь ласка, чи були обмежені готівкові розрахунки підприємств при погашенні заборгованості перед фізособою за придбані ним цінності для потреб фірми за власний кошт у періоді, коли ще не діяла постанова Правління НБУ від 06.06.13 р. № 210 (далі - постанова № 210)?
Відповідь

Раніше, до змін п. 2.3, привнесених постановою № 210, підприємства мали право компенсувати заборгованість працівникам за закуплені товарно-матеріальні цінності (далі - ТМЦ) без обмеження по сумі. Оскільки готівковий ліміт при розрахунках із фізособами не працював.

Починаючи з 01.09.13 р. (час, коли набрала чинності постанова № 210), підприємствам, компенсуючи заборгованість перед працівником за закуплені ТМЦ в одного контрагента, слід дотримуватися межі 10 тис. грн на день. Аналогічну суму працівникові треба не перевищувати, придбаваючи ТМЦ для фірми в одного підприємства (підприємця). Видавати ж кошти під звіт на господарські потреби дозволено в будь-якій сумі, адже цілком можливо, що в один день ваш колега закупить ТМЦ у двох-трьох контрагентів.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.06.2014

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу