«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Один підприємець – декілька видів діяльності

Кількість переглядів4751

ОДИН ПІДПРИЄМЕЦЬ – ДЕКІЛЬКА ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ
Планую зареєструватись підприємцем. Чи можливо одночасно займатися декількома видами діяльності?
Відповідь

Так, поєднання кількох видів діяльності одним підприємцем можливе.

Діюче законодавство дозволяє реалізувати підприємцю свої бізнесові прагнення майже в усіх сферах. Звісно, окремі види діяльності дозволено здійснювати лише при наявності спеціальних дозволів чи ліцензій. Для отримання певних з них, наприклад таких як банківська діяльність, підприємець просто не в змозі буде відповідати встановленим ліцензійним вимогам.

Тож, плануючи займатися якимось видом діяльності, перш за все слід з'ясувати, чи не стане на заваді відсутність статусу юридичної особи.

Що стосується тих видів діяльності, які підвладні фізичній особі, то їх поєднання за загальним правилом не заборонено.

Отже, підприємець сміливо може, наприклад, торгувати лакофарбовими виробами і при цьому надавати послуги з фарбування стін чи вантажних перевезень.

Для цього лише слід визначитись із переліком видів діяльності на етапі державної реєстрації. Все що планується охопити вказується у відповідному розділі Реєстраційної картки (форма 10). Втім, якщо згодом підприємець передумає та вирішить змінити ви діяльності - це також можна буд зробити шляхом подання Реєстраційної картки (форма 11).

Більше того, підприємець може не тільки займатися кількома видами підприємницької діяльності, а й поєднувати підприємництво із трудовою діяльністю чи навіть із «творчістю».

Наприклад, до згаданої вище торгівлі та послуг із фарбування наш підприємець може спокійно працювати на умовах звичайного трудового договору, скажімо, інженером і на гонорарній основі публікувати статті у видані «Пізнайко». Головне, щоб вистачало сил.

Інша річ, що подібні поєднання матимуть свої тонкощі з розмежуванням доходів від кожного виду діяльності для цілей оподаткування. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.06.2014

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу