«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Поради підприємцю при подачі скарги до держпідприємництва

Кількість переглядів3350

Поради підприємцю при подачі скарги до Держпідприємництва
Як скласти скаргу на контролюючий орган та правильно описати суть проблеми яка виникла?
Відповідь

Держпідприємнитво зазначила, що проводить аналіз дотримання законності органами контролю, в більшій мірі, за інформацією, що міститься в додатках до скарги суб'єкта господарювання. Це можуть бути, наприклад, копії повідомлення про проведення перевірки, посвідчення (направлення) на проведення перевірки, акта, складеного за результатами перевірки, інші матеріали або копії документів, що можуть свідчити про порушення органами нагляду контролю вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.07 р. № 877-V (далі - Закон про контроль).  

А власне суть скарги слід викладати наступним чином:

- орган державного контролю, дії або бездіяльність якого оскаржуються;

- предмет скарги  - дії (наприклад, направлення на перевірку вручено не суб'єкту господарювання або його уповноваженій особі, а співробітнику суб'єкта) або бездіяльність (наприклад, відмова відповідного центрального органу виконавчої влади розглядати скаргу на рішення органу державного контролю, з підстав не передбачених законом) відповідного органу;

- законна вимога суб'єкта господарювання (наприклад, розглянути скаргу та поінформувати Кабмін);

- до скарги слід додавати копії матеріалів, що підтверджують факти викладені у скарзі (наприклад, копії матеріалів перевірки).

Після розгляду скарги Держпідприємництво може надіслати її разом із своєю позицією щодо дотримання законності органом контролю до відповідного координуючого міністерства та/або прокуратури. А вже в разі підтвердження фактів порушення, викладених у скарзі, відповідні органи здійснить необхідні заходи реагування.

Крім того, Держпідприємництво надала перелік органів держконтролю, та пам'ятку про роботу контролюючих органів під час перевірки.

Про те яке саме рішення податкової оскаржувати при поданні повторної скарги, читайте в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 35 за 2014 р. на стор. 38

За даними офіційного сайта Держпідприємництва (http://www.dkrp.gov.ua )

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.06.2014

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу