«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як оподатковують відпускні

Кількість переглядів10228

Як оподатковують відпускні
Які правила оподаткування відпускних?
Відповідь

ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує: суми відпускних оподатковують податком на доходи та єдиним внеском за загальними правилами оподаткування зарплати. Нараховані відпускні беруть до уваги при визначенні граничного розміру доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Базу оподаткування для податку на доходи зменшують на суми єдиного внеску та податкової соціальної пільги (якщо на неї є право). Ставка податку загальна як для відпускних, так і для зарплати.

При заповненні Податкового розрахунку ф. № 1ДФ відпускні (як і зарплату) показують з ознакою доходу «101». Якщо відпустка перехідна (припадає не на один місяць), то при розрахунку граничного доходу для застосування податкової соціальної пільги відпускні відносять до відповідних періодів їх нарахування (пп.169.4.1 Податкового кодексу України, далі - ПКУ). Тобто суму перехідних відпускних спочатку розподіляють між місяцями, на які вони припадають, а потім визначають право на податкову соціальну пільгу та застосовують відповідні ставки податку на доходи.

Суму єдиного внеску в частині утримання за ставкою 3,6% визначають в межах максимальної величини бази нарахування, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (17 прожиткових мінімумів для працездатних осіб).

Відпускні входять до складу додаткової зарплати, тож їхні суми можна віднести до податкових витрат на підставі п. 142.1 ПКУ.

Також нагадаємо, що детально про порядок нарахування відпускних можна дізнатися на сайті газети «Все про бухгалтерський облік», а також у спецвипуску газети «Все про бухгалтерський облік» № 48 за 2014 р.

За даними офіційного веб-сайта ГУ Міндоходів України у м. Києві http://kyiv.minrd.gov.ua

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.05.2014

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу