«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Грошові перекази з-за кордону: чи обкладати податком на доходи

Кількість переглядів6987

ГРОШОВІ ПЕРЕКАЗИ З-ЗА КОРДОНУ: ЧИ ОБКЛАДАТИ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ
У 2013 році я одержувала грошові перекази від матері, яка працює за кордоном. Чи потрібно мені сплатити з їх суми податок на доходи та подати декларацію?
Відповідь

Грошові перекази, які особа одержувала від матері-резидента через кордон, слід обкладати податком на доходи як подарунок. Кошти зазначені в переліку об'єктів дарування і спадкування для цілей оподаткування (пп. «ґ» п. 174.1 Податкового кодексу України, далі ¾ ПКУ). Подарунки, отримані від членів родини першого ступеня споріднення (у т.ч. до них належить матір), обкладають за ставкою 0% (пп. 14.1.263, абз. «а» пп. 174.2.1 і п. 174.6 ПКУ). У зв'язку з одержанням таких доходів фізособа звільнена від подання Податкової декларації про майновий стан і доходи, форму якої затверджено наказом Міндоходів України від 11.12.13 р. № 793 (далі ¾ Декларація) (абз. 2 п. 174.3 і п. 179.2 ПКУ).

Водночас зауважимо, що податківці можуть наполягати на тому, що грошові перекази, отримані від родички з-за кордону, є іноземними доходами. Таку позицію вони озвучили в журналі «Вісник податкової служби України» № 6 за 2012 р. на стор. 4.

Якщо відправник грошових переказів має статус нерезидента, їх одержувач повинен сплатити податок на доходи за ставкою 15% (17%) незалежно від ступеня споріднення й подати Декларацію (пп.пп. 14.1.122, 14.1.213, п. 167.1 і пп. 174.2.3 ПКУ). 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.05.2014

Рубрики:

»  Валютні розрахунки та цінності

»  Інші питання

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу