«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Вид цивільно-правового договору в пн при усній домовленості

Кількість переглядів13791

ВИД ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ДОГОВОРУ В ПН ПРИ УСНІЙ ДОМОВЛЕНОСТІ
Який вид цивільно-правового договору вказувати в графі податкової накладної, у разі якщо договір укладено в усній формі?
Відповідь

Жодних обмовок щодо заповнення поля «Вид цивільно-правового договору» при здійснені постачання за усними договорами Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Міндоходів і зборів України від 14.01.14 р. № 10 (далі - Порядок № 10), не містить.

При цьому нагадаємо, що відповідно до абз. 2 п. 4 Порядку № 10 у поле «Вид цивільно-правового договору» необхідно вказувати види договорів, які визначені Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ), тобто це «договір купівлі-продажу», «договір поставки», «договір підряду», «договір перевезення вантажу» та інші.

Тому залишається керуватися тільки рекомендаціями контролерів, зазначеними в підрозділі 101.19 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі - ЗІР):

Отже, у податковій накладній при здійсненні постачання за усним договором необхідно зазначати такі реквізити:

- у поле «вид договору» - у разі наявності рахунку-фактури або іншого документа, що підтверджує вчинення усного правочину, вказують назву такого документа та назву договору згідно із ЦКУ, при цьому зазначають, що його складено в усній формі (наприклад, усний договір купівлі-продажу, рахунок-фактура);

- у полі «від» у разі наявності рахунку-фактури або іншого документа вказують дату такого документа;

- у полі № необхідно зазначити номер документа, на підставі якого здійснено операцію (наприклад, № рахунку-фактури). 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.05.2014

Рубрики:

»  ПДВ

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу