«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна відшкодувати пдв за податковими накладними попередніх періодів

Кількість переглядів5171

ЧИ МОЖНА ВІДШКОДУВАТИ ПДВ ЗА ПОДАТКОВИМИ НАКЛАДНИМИ ПОПЕРЕДНІХ ПЕРІОДІВ
Підприємство-платник податку на прибуток на загальних підставах та платник ПДВ (є імпортером). Маємо право на бюджетне відшкодування в жовтні. Податковий кредит сформований із митних декларацій за жовтень та з податкових накладних, отриманих від вітчизняних постачальників. Чи можемо ми, маючи право на бюджетне відшкодування в жовтні, відобразити додатково в декларації ПДВ за жовтень не проведені податкові накладні, виписані в вересні (товар оплачено в вересні) та серпні (товар було оплачено в вересні) та, відповідно, збільшити суму бюджетного відшкодування? Чи працівниками ДПІ при перевірці це буде розцінено як завищення суми бюджетного відшкодування?
Відповідь

Ні, на нашу думку, включення сум до податкового кредиту за податковими накладними, виписаними в попередніх періодах, та відповідне заявлення за ними на бюджетне відшкодування не будуть розцінюватись як завищення останнього. Аргументуємо.

По-перше, право на податковий кредит за податковими накладними зберігається в період 365 днів із дати їх виписки (абз. 3 п. 198.6). Це підтверджено і в Узагальнюючій консультації щодо окремих питань відображення в податковому обліку з податку на додану вартість звітного  періоду податкових накладних, виписних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженій наказом ДПСУ від 16.02.12. р. № 127. До того жодного документального підтвердження, чому ці податкові накладні не були включені до складу податкового періоду, у якому вони виписані, податківці не потребують1.

По-друге, у жодному документі щодо права на бюджетне відшкодування (нормативно-правовому акті, листі чи роз'ясненні) таке вчинення дій не розглядається як порушення чинного законодавства та завищення права на останнє. Детальніше про перевірку платників із від'ємним ПДВ див. у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 4 за 2013 р., стор. 12.

____________________

1 Коментар редакції до Узагальнюючої податкової консультації ДПСУ від 16.02.12. р. № 127 див. у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 22 за 2013 р., стор. 48.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.05.2014

Рубрики:

»  Первинні документи

»  ПДВ

»  Зовнішньоекономічна діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу