«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Право на податковий кредит за електронною митною декларацією

Кількість переглядів5149

ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ЗА ЕЛЕКТРОННОЮ МИТНОЮ ДЕКЛАРАЦІЄЮ
Чи дає право електронна митна декларація на формування податкового кредиту з ПДВ та чи можна при перевірці імпортного ПДВ обійтися без паперових копій митних декларацій, посвідчених митними органами?
Відповідь

Так, електронна митна декларація (далі - МД) дає повне право на формування податкового кредиту.

Нагадаємо, що згідно з п. 201.12 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) право на податковий кредит дає митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Жодних обмежень щодо паперової чи електронної її форми дана норма не містить.

У свою чергу, ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України (далі - МКУ) дозволяє при застосуванні письмової форми декларування використовувати як електронні документи, так і документи на паперовому носії. Окрім того, вони мають однакову юридичну силу (ч. 2 ст. 257 МКУ). Електронна митна декларація повинна бути засвідчена електронним цифровим підписом та базуватись на міжнародних стандартах електронного обміну даними (ч.ч. 2, 5 ст. 257 МКУ).

Тому для формування податкового кредиту достатньо електронної форми МД, оформлення паперової не є обов'язковим. Це підтверджує й консультація податківців у Єдиній базі податкових знань (підкатегорія 101.23 (0110).

Слід зауважити, що відповідь на запитання стосовно формування податкового кредиту за електронною МД є й у листі Мінфіну України від 31.12.12 р. № 8324/0/61-12/15-3115. Однак у ньому немає конкретної відповіді на питання, чи необхідні при цьому паперові копії такої МД, у т.ч. при перевірці. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.05.2014

Рубрики:

»  Зовнішньоекономічна діяльність

»  ПДВ

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу