«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як відобразити суми податкових зобов'язань при умовному постачанні

Кількість переглядів4704

ЯК ВІДОБРАЗИТИ СУМИ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПРИ УМОВНОМУ ПОСТАЧАННІ
Підприємство хоче подати заяву на анулювання реєстрації платника ПДВ. Залишкова вартість основних засобів на балансі дорівнює нулю (повністю замортизовані). На яку вартість необхідно нараховувати податкові зобов'язання: залишкову чи первісну?
Відповідь

Зазначимо, ПКУ не містить прямої відповіді на це запитання. Водночас з тим ми вважаємо, що податкові зобов'язання на повністю замортизовані об'єкти необоротних активів (основні засоби та малоцінні необоротні активи) нараховувати не потрібно. Пояснимо свою думку.

Нагадаємо: при анулюванні реєстрації платника ПДВ на товари (послуги), необоротні активи (далі - НА), за якими суми ПДВ було включено до складу податкового кредиту й не було використано в оподатковуваних операціях, платник податку зобов'язаний нарахувати на них податкові зобов'язання виходячи з рівня звичайних цін відповідних товарів (послуг) або НА (п. 184.7 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

По-перше, з наведеної норми зрозуміло: податкові зобов'язання нараховують на ті об'єкти, які не було використано в оподатковуваних операціях. Про замортизовані основні засоби можна сказати, що ви їх повністю використали в таких операціях.

По-друге, незважаючи на те що застосування звичайних цін розкрито в ст. 39 ПКУ, операція, пов'язана з нарахуванням податкових зобов'язань, у зв'язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ, не вписується в норми цієї статті. І ось чому:

1) дія ст. 39 ПКУ поширюється тільки на контрольовані операції. Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» за 2013 р. № 79, № 119 на стор. 5 і на стор. 19 відповідно. А ця операція не має ніякого відношення до контрольованих (пп. 39.2.1.4 ПКУ);

2) жоден із запропонованих методів визначення ціни в п. 39.3.1 ПКУ не підходить для її встановлення щодо замортизованих НА (п. 39.3 ПКУ).

І ще можна звернутися до норм п. 198.5 ПКУ. Він, зокрема, передбачає нараховувати податкові зобов'язання виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів у випадках, якщо суми ПДВ при придбанні останніх було включено до складу податкового кредиту й такі активи починають використовуватися в пільгових операціях. Хоч це не ваша норма, однак вона має такий самий характер. Адже після зняття з ПДВшної реєстрації основні засоби будуть використані в не обкладених ПДВ операціях. А оскільки залишкова вартість об'єкта дорівнює нулю, то й податкових зобов'язань не буде.

Із усього сказаного випливає однозначний висновок: при знятті з ПДВшної реєстрації на повністю замортизовані основні засоби податкових зобов'язань не нараховують.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.05.2014

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу