«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи капіталізують відсотки за кредит для покриття витрат, пов'язаних із введеним в експлуатацію основним засобом

Кількість переглядів3842

ЧИ КАПІТАЛІЗУЮТЬ ВІДСОТКИ ЗА КРЕДИТ ДЛЯ ПОКРИТТЯ ВИТРАТ, ПОВ'ЯЗАНИХ ІЗ ВВЕДЕНИМ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОСНОВНИМ ЗАСОБОМ
Наше підприємство у 2013 році збудувало та ввело в експлуатацію сонячну електростанцію. При цьому значна частина обладнання знаходиться в оперативному лізингу. Тепер підприємство планує взяти кредит, щоб викупити обладнання та розрахуватися з підрядником за будівництво електростанції. Чи треба капіталізувати відсотки за кредит? Як їх правильно обліковувати?
Відповідь

Вважаємо, Вам не потрібно капіталізувати відсотки за кредит, отриманий, щоб викупити технічне обладнання та розрахуватися з підрядниками за спорудження електростанції. Адже ваш основний засіб не є кваліфікаційним активом, бо як ви зазначали у своєму листі, його вже створено та введено в експлуатацію (п.п. 3, 6 П(С)БО 31 «Фінансові витрати»). Тобто, як слідує із запитання, витрати на відсотки не пов'язані зі створенням кваліфікаційного активу.

Тому нарахування та сплату відсотків за кредит потрібно облікувати наступними проводками:

- Дт 951 «Відсотки за кредит» Кт 684 «Розрахунки за нарахованими відсотками» - нараховано відсотки за кредит;

- Дт 684  Кт 31 «Рахунки в банках» - сплачено відсотки за кредитом.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу