«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Соцпільга працівникам із дітьми

Кількість переглядів4554

СОЦПІЛЬГА ПРАЦІВНИКАМ ІЗ ДІТЬМИ
На нашому підприємстві є працівники, які мають одну дитину, дві або три. Який розмір зарплати дає право на податкову соцпільгу?
Відповідь

У загальному випадку соцпільгу застосовують до зарплати працівника, якщо вона не перевищує місячного прожиткового мінімуму станом на 1 січня, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 Податкового кодексу України). У 2014 році ця величина становить 1710 грн. При цьому якщо співробітник має декількох дітей до 18 років, граничний розмір зарплати збільшують кратно кількості дітей.

Наприклад, до зарплати співробітника, який має одну дитину, можна застосовувати загальну соцпільгу, якщо сума заробітку не перевищує 1710 грн. Коли працівник має двох неповнолітніх дітей, він має право на соцпільгу, якщо його зарплата не перевищує 3420 грн (1710 грн х 2). Відповідно, батько трьох дітей до 18 років може розраховувати на соцпільгу, якщо його зарплата не більше 5130 грн (1710 грн х 3).

Таке кратне збільшення граничного розміру зарплати надають тільки одному з батьків. Другий із подружжя користується соцпільгою на дітей, якщо його місячна зарплата не перевищує 1710 грн.

Докладніше про застосування соцпільг читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 24 за 2014 р. на стор. 18.

 

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2014

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу