«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи є місце пн за щоденними підсумками операцій у єрпн

Кількість переглядів3976

ЧИ Є МІСЦЕ ПН ЗА ЩОДЕННИМИ ПІДСУМКАМИ ОПЕРАЦІЙ У ЄРПН
Чи потрібно реєструвати податкову накладну за щоденними підсумками операцій, оригінал якої залишається в продавця в Єдиному реєстрі податкових накладних?
Відповідь

Ні, податкову накладну (далі - ПН), яка виписана за щоденними підсумками операцій, не реєструють у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Оскільки існує пряма норма п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 р. № 1246: не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

А відповідно до п.п. 10, 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.14 р. № 10, ПН, яку виписують за щоденними підсумками операцій, залишається в продавця. Це ще раз підтверджує те, що ця норма стосується саме таких ПН.

Також зауважимо: законодавство не обмежує виписку підсумкової ПН (а у свою чергу, і право не реєструвати її в ЄРПН) залежно від виду проданого товару. Чи то алкогольні напої, чи будь-який інший товар. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2014

Рубрики:

»  ПДВ

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу