«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перерахували нерезиденту інвалюту як попередню оплату: чи треба звітувати про це

Кількість переглядів4318

ПЕРЕРАХУВАЛИ НЕРЕЗИДЕНТУ ІНВАЛЮТУ ЯК ПОПЕРЕДНЮ ОПЛАТУ: ЧИ ТРЕБА ЗВІТУВАТИ ПРО ЦЕ
Чи потрібно звітувати про попередню оплату на користь нерезидента? Якщо так, яку звітність і куди треба подавати?
Відповідь

Почнемо з того, що для зазначення інформації про валютні цінності, що перебувають за кордоном, передбачено таку форму звітності, як Декларація про валютні цінності, доходи і майно, які належать резиденту України та перебувають за її межами (затверджено наказом Мінфіну України від 25.12.95 р. № 207) (далі - валютна Декларація).

У випадку перерахування  нерезиденту передоплати (авансу) за товари, які будуть імпортовані пізніше, у строки, зазначені в ЗЕД-контракті, підприємство-резидент відображає в обліку дебіторську заборгованість такого нерезидента в сумі перерахованого авансу. Така дебіторська заборгованість потрапляє до категорії майна, точніше, майнових прав. І, на нашу думку, її слід відобразити у валютній Декларації за той період, у якому відбулося перерахування авансу, інакше кажучи, виникла така дебіторка. Для цих цілей у валютній Декларації передбачено ряд. 8 р. III «МАЙНО ТА ТОВАРИ ЗА КОРДОНОМ». Таким чином, вважаємо, таку дебіторку варто було б відобразити у валютній Декларації станом на 01.04.14 р.

Подібну думку про відображення дебіторки ми висловлювали неодноразово (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 114 за 2013 р., стор. 32 і № 5 за 2014 р., стор. 7).

Разом із тим податківці вважають, що дебіторку, у тому числі й у вигляді перерахованого авансу за імпортні товари, слід відображати тільки у випадку, якщо за нею порушено строки розрахунків (тобто своєчасно не надійшли товари), передбачені ст. 2 Закону України «Про порядок розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94 (з урахуванням п. 1 постанови Правління НБУ «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті» від 14.11.13 р. № 453 - 90 календарних днів). Щоправда, згадана вище постанова НБУ діяла до 17.05.14 р. З 20.05.14 р. цей строк регулює постанова Правління НБУ від 12.05.14 р. №270.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2014

Рубрики:

»  Валютні розрахунки та цінності

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу