«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Алгоритм набрання чинності наказів міністерств

Кількість переглядів4901

Алгоритм набрання чинності наказів міністерств
Як набирають чинності накази міністерств?
Відповідь

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, установленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, установленому законом, є нечинними.

Згідно з ч. 7 ст. 15 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" від 17.03.11 р. № 3166-VI,  накази міністерства, які є нормативно-правовими актами і пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до абз. 1-2 п. 15 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабміну від 28.12.92 р. № 731, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Лист Мін'юсту України "Про набрання чинності нормативно-правовими актами міністерства" від 28.02.14 р. № 2750-0-33-14/10.2

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.05.2014

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу