«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Спрямування комунпідприємством нерозподіленого прибутку на розвиток підприємства: бухпроводки

Кількість переглядів4937

СПРЯМУВАННЯ КОМУНПІДПРИЄМСТВОМ НЕРОЗПОДІЛЕНОГО ПРИБУТКУ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВА: БУХПРОВОДКИ
У комунального підприємства значиться нерозподілений прибуток. Як правильно в бухобліку відобразити його спрямування на розвиток підприємства?
Відповідь

Для відповіді на ваше запитання звернемося до Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки й господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженого наказом МФУ від 19.12.06 р. № 1213. Згідно з його р. IV спрямування підприємствами комунального сектору економіки нерозподіленого прибутку на розвиток виробництва або створення інших фондів відображається таким чином:

Дт 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» Кт 426 «Фонди спеціального призначення» (субрахунок 4261 «Фонд розвитку виробництва» або субрахунок 4263 «Інші фонди»)1.

Здійснені за рахунок фонду розвитку виробництва капітальні інвестиції (придбання, створення, модернізація, модифікація, реконструкція, добудова, дообладнання необоротних активів тощо) відображаються записом:

Дт 4261 «Фонд розвитку виробництва» Кт 4262 «Використання фонду розвитку виробництва».

А про використання інших фондів бухоблік мовить:

Дт 4263 «Інші фонди» Кт 4264 «Використання інших фондів».

Таким чином, сальдо за Кт субрахунків 4261 і 4263 складе залишок прибутку, який можна використовувати на згадані цілі.

 

_________________________

1 Звичайно, до цього має бути зроблена проводка Дт 441 «Нерозподілений прибуток» Кт 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді», щоб відобразити його використання відповідно до рішення власника.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.05.2014

Рубрики:

»  Бухоблік

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу