«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Поточний рахунок фізособи: табу на операції в підприємницьких цілях

Кількість переглядів2891

Поточний рахунок фізособи: табу на операції в підприємницьких цілях
Відповідь

Нацбанк нагадав банківським клієнтам-фізособам про табу на використання коштів розміщених на поточному рахунку для проведення операцій пов'язаних з підприємницькою діяльністю. Це правило передбачено п. 7.7 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затверджена постановою правління Нацбанку від 12.11.03 р. № 492 (далі - Інструкція № 492). Саме тому банки перед відкриттям рахунку фізособі мають забезпечити останнього інформацією про режим використання поточного рахунку. Повідомити всі правила використання банкіри повинні не на словах.

По-перше всі функціональні можливості рахунку мають бути прописані в договорі на обслуговування (п. 1.5 Інструкції № 492).

По-друге, фізособа перед відкриттям рахунку має написати відповідну заяву, в якій має підтвердити, що рахунок використовуватиметься виключно для накопичувальних цілях, а не для операцій пов'язаних з підприємницькою діяльністю.

У разі невідповідності проведеної операції режиму функціонування рахунку, банк має право (якщо таке право надано згідно до договору) на договірне списання коштів та повернення їх платнику або інший механізм забезпечення дотримання клієнтом режиму функціонування рахунку.

Лист НБУ "Щодо порядку відкриття, використання і закриття рахунків в національній та іноземних валютах" від 04.04.14 г. № 6259/5/99-99-17-02-02-16

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.05.2014

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу