«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як оплачують час простою

Кількість переглядів4010

Як оплачують час простою
Відповідь

Час, коли працівники перебувають у простої, оформленому наказом, оплачують із розрахунку не нижче 2/3 тарифної ставки за встановленим працівнику розрядом (окладом) - ст. 113 КЗпП.

  Звісно, ідеться про законодавчо затверджений мінімум. І з огляду на те, що форми та системи оплати праці, інші умови оплати праці підприємства вправі самостійно закріплювати в колдоговорі, сума може бути більшою (хоча це рідкість). Зрозуміло, що оплата за кожну годину простою не може перевищувати годинної тарифної ставки.

На час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для його оточуючих і навколишнього природного середовища, не з вини працівника, за ним, зберігають середній заробіток - ч. 3 ст. 113 КЗпП.

А от простій, який виник із вини працівника такій фізособі не оплачують. Тут важливо підкріпити вину співробітника відповідними доказами та документами. Наприклад, у разі виходу з ладу автівки через аварію має бути доведена вина працівника в цій аварії (бажано рішенням суду). Детальніше про це в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 на стор. 5

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.05.2014

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу