«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Не вистачає місця для алкогольних напоїв: що робити

Кількість переглядів4217

НЕ ВИСТАЧАЄ МІСЦЯ ДЛЯ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ: ЩО РОБИТИ
Постачальники відпустили партію алкогольних напоїв нашому підприємству, підтвердивши операцію товарно-транспортною накладною. Однак у приміщенні встановленого місця зберігання не вистачає місця все розмістити. Чи можна розмістити поки тільки частину партії?
Відповідь

Почнемо з того, що штраф передбачено за зберігання алкогольних напоїв у місцях, які не внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі - Єдиний реєстр) і він становить 100% вартості товару, який перебуває в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн (абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР, далі - Закон № 481).

А як ми зрозуміли із вашого запитання, основною проблемою для Вас є нестача площі для зберігання алкоголю (розмір площі зазначено в довідці), а не зберігання його в незареєстрованому місці.

Для цього випадку в тексті Закону № 481 штраф не передбачено. Це підтверджує й постанова Вищого адміністративного суду України від 22.12.10 р. № ДО-26284/10, у закінченні якої сказано: законодавство не встановлює відповідальності за зміну характеристики місця зберігання спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів або невнесення відповідних змін до довідки про місце зберігання. До характеристики місця належить і його площа (п. 1.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПАУ від 28.05.02 р. № 251, далі - Порядок № 251).

Тому як вихід із цієї ситуації можна створити додаткову площу для зберігання алкогольної продукції за адресою, зареєстрованою в Єдиному реєстрі, і подати заяву, у якій зазначити зміни характеристики місця зберігання, а саме - його площі (п. 4.3 Порядку № 251). У такому випадку орган податкової служби внесе відповідні зміни до Єдиного реєстру й видасть нову Довідку з урахуванням змін. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.04.2014

Рубрики:

»  Торгівля

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу