«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрапляє реалізація товарів через термінал до підсумкової податкової накладної

Кількість переглядів6178

ЧИ ПОТРАПЛЯЄ РЕАЛІЗАЦІЯ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ ТЕРМІНАЛ ДО ПІДСУМКОВОЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ
Чи включати реалізацію товару за платіжними картками, проведеними через термінал, до підсумкової податкової накладної? Якщо так, то на яку суму: на продажну ціну товару чи на суму, що надійшла на рахунок (за винятком комісії банку)?
Відповідь

Так, реалізацію товарів через платіжні картки ви має право включити до підсумкової накладної. Дозволяє це зробити абз. 2 п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.14 р. № 10: податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у випадку здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачу (який не є платником податків), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжне обладнання (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). А розраховуються платіжними картками (кредитними) саме через платіжні обладнання (термінал).

У податковій накладній зазначають усю суму проданого товару, не віднімаючи комісію банку (п. 201.7 Податкового кодексу України). Тому фактично на рахунок надходить уся сума, а вже залежно від умов укладеного з банком договору відбувається утримання комісії банку. У вашому випадку таке утримання відбувається одночасно з надходженням грошей на розрахунковий рахунок, це так зване договірне списання (п. 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.04 р. № 22). А по суті це вже друга операція - надання банком послуг підприємству. Детальніше про ПДВшний облік послуг банку див. у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 24 за 2014 р., на стор. 34.

Тому підіб'ємо підсумок сказаному вище: при реалізації товарів одночасно як за допомогою готівки, так і через кредитні картки підприємство виписує одну підсумкову накладну на загальну суму без відрахування розрахунково-касового обслуговування банку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.04.2014

Рубрики:

»  ПДВ

»  Торгівля

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу