«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна амортизувати основні засоби по чотирьох групах після 01.04.11 р.

Кількість переглядів2079

ЧИ МОЖНА АМОРТИЗУВАТИ ОСНОВНІ ЗАСОБИ ПО ЧОТИРЬОХ ГРУПАХ ПІСЛЯ 01.04.11 р.
Чи буде порушенням, якщо з 01.04.11 р. амортизація основних засобів буде нараховуватись за старим податковим обліком (по чотирьох групах)?
Відповідь
Як відомо, із 01.04.11 р. набере чинності р. III ПКУ, що встановлює нові правила податково-прибуткового обліку і одночасно втратить чинність Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі — Закон про прибуток) (крім його п. 1.20 — абз. 5 п. 1, пп. 2 п. 2 р. XIX ПКУ).
Згідно з п. 145.1 ПКУ основні засоби з 01.04.11 р. у податковому обліку будуть обліковуватися в складі 16 груп. А пп. 145.1.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачає п'ять методів нарахування амортизації основних засобів: прямолінійний, зменшення залишкової вартості, прискореного зменшення залишкової вартості, кумулятивний і виробничий. Тобто із набранням чинності р. III ПКУ нараховувати амортизацію за правилами, прописаними в ст. 8 Закону про прибуток, безпідставно. Отже, це буде порушенням податково-прибуткового обліку основних засобів.
Те ж стосується й бухгалтерського обліку: п. 26 П(С)БО 7 «Основні засоби» передбачає податковий метод нарахування амортизації, суть якого полягає в тому, що амортизацію в бухгалтерському обліку нараховують згідно з нормами і методами, установленими податковим законодавством. На сьогодні такі норми встановлено в ст. 8 Закону про прибуток. Однак, як ми вже говорили, із 01.04.11 р. Закон про прибуток кане в Лету.
Більше того, методи амортизації, закріплені в пп. 145.1.5 ПКУ, ідентичні п'яти методам нарахування амортизації в бухобліку з п. 26 П(С)БО 7. А це означає, що з 01.04.11 р. податкового методу нарахування амортизації в бухобліку як такого взагалі не буде.
Докладно про податковий облік основних засобів після 01.04.11 р. ви можете прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 22 за 2011 р., стор. 5.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу