«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно при розрахунку щомісячних авансів з прибутку враховувати показники підприємства, що виникли під час його перебування на спрощеній системі

Кількість переглядів4133

ЧИ ПОТРІБНО ПРИ РОЗРАХУНКУ ЩОМІСЯЧНИХ АВАНСІВ З ПРИБУТКУ ВРАХОВУВАТИ ПОКАЗНИКИ ПІДПРИЄМСТВА, ЩО ВИНИКЛИ ПІД ЧАС ЙОГО ПЕРЕБУВАННЯ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ
Якщо наше підприємство у І кварталі 2013 року було на єдиному податку, а з ІІ кварталу перейшло на загальну систему оподаткування, чи потрібно враховувати результати І кварталу 2013 року при розрахунку авансових внесків з податку на прибуток на 2014 рік?
Відповідь

Ні, при визначенні обов'язку сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток та при розрахунку таких авансових внесків на період «березень 2014 - лютий 2015 року» Вам не потрібно враховувати результати І кварталу 2013 року, коли Ви перебували на спрощеній системі оподаткування.

Виходячи з роз'яснень, наведених у відповіді на питання 16 Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій із податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженої наказом ДПСУ  від 21.12.12 р. № 1171, після переходу на загальну систему оподаткування Ви подаєте тільки річну декларацію за 2013 рік і не сплачуєте в цьому році авансових внесків. Крім того, згідно з п. 297.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку звільняються від сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток на час перебування на спрощеній системі. Також звернемося до пп. 152.9.2 ПКУ, яким передбачено, якщо особа ставиться на облік як платник податку в середині звітного періоду, то перший звітний податковий період для неї розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку. Отже, Ви маєте визначити в такій річній декларації податкове зобов'язання за ІІ-IV квартали 2013 року (звісно, за умови його наявності).

У свою чергу, законодавець у п. 57.1 ПКУ визначає платниками авансових внесків осіб, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта обкладення податком на прибуток, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень. Окрім того, там зазначено, що авансовий внесок із податку на прибуток сплачується в розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку на прибуток за попередній звітний рік (це підтверджується й алгоритмом складення Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міндоходів України від 30.12.13 р. № 872). Тому для визначення обов'язку сплати щомісячних авансових внесків із податку на прибуток та при розрахунку таких авансових внесків на період «березень 2014 - лютий 2015 року» Ви берете суто показники декларації з податку на прибуток за 2013 рік.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.04.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу