«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Платник та замовник різні: на кого виписати податкову накладну

Кількість переглядів9269

ПЛАТНИК ТА ЗАМОВНИК РІЗНІ: НА КОГО ВИПИСАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ
У договорі на виконання проектних робіт окремо зазначені Замовник та Платник. Нам як Виконавцям кому потрібно виписати за першою подією податкову накладну: Замовнику чи Платнику, від кого надішли кошти?
Відповідь

Вам як Виконавцю податкову накладну (далі - ПН) слід виписати на користь Замовника, зазначеного за Договором. Пояснимо.

По-перше, об'єкт оподаткування - постачання послуг - виникає внаслідок виконання договірних зобов'язань саме із замовником (пп. 14.1.185, п. 185.1 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

По-друге, у п. 201 ПКУ визначено, що «платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) ПН». Тобто як бачимо, саме отримувачу послуг належить виписати ПН.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.04.2014

Рубрики:

»  ПДВ

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу