«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Дооцінку основних засобів списують пропорційно до нарахування амортизації: облікові наслідки

Кількість переглядів6580

ДООЦІНКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ СПИСУЮТЬ ПРОПОРЦІЙНО ДО НАРАХУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЇ: ОБЛІКОВІ НАСЛІДКИ
Наше підприємство списує суму дооцінок основних засобів пропорційно до нарахування амортизації. Яким чином відобразити такі операції в бухобліку? Як це вплине на показники фінзвітності?
Відповідь

У цьому випадку списувати суму перевищення попередніх дооцінок об'єктів основних засобів над сумою попередніх уцінок залишкової вартості таких об'єктів потрібно проводкою: Дт 411 «Дооцінка (уцінка) основних засобів» Кт 441 «Прибуток нерозподілений» (п. 21 П(С)БО 7 «Основні засоби», п. 38 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну України від 30.09.03 р. № 561). Детально про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 83 за 2013 р., на стор. 26.

Відповідно, така операція залишить свій слід тільки у формі № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)». Тобто суму списаної дооцінки необоротного активу до нерозподіленого прибутку не зазначають у формі № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» (п. 3.27 Методичних рекомендацій із заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну України від 28.03.13 р. № 433).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.03.2014

Рубрики:

»  Бухоблік

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу