«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи сплачувати податок за люмінісцентні лампи

Кількість переглядів8409

ЧИ СПЛАЧУВАТИ ПОДАТОК ЗА ЛЮМІНІСЦЕНТНІ ЛАМПИ
Підприємство після використання люмінесцентних ламп передає їх на утилізацію іншій юрособі. Чи потрібно при списанні непридатних люмінесцентних ламп сплачувати екоподаток?
Відповідь

Ні, таке підприємство не сплачує екоподаток, однак для цього потрібне існування певних умов. Розтлумачимо.

Одним з об'єктів та базою обкладення екоподатком виступають обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання (пп. 242.1.3 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

Під розміщенням відходів розуміють постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223. ПКУ). Таке визначення набуло чинності з 01.01.13 р.

Відведені місця чи об'єкти - місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами (абз. 16 ст. 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.98 р. № 187/98-ВР).

 

Таким чином, із 01.01.13 р. суб'єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, у т.ч. небезпечних (наприклад, люмінесцентних ламп) до їх передачі на утилізацію та захоронення, не є платниками екологічного податку за умови наявності в них договору на видалення та утилізацію відходів із суб'єктами господарювання (комунальними або спеціалізованими підприємствами тощо).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.03.2014

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Брудний збір

»  Екоподаток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу