«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зарплата студентів-практикантів: чи обкладати єдиним внеском та податком на доходи

Кількість переглядів7793

ЗАРПЛАТА СТУДЕНТІВ-ПРАКТИКАНТІВ: ЧИ ОБКЛАДАТИ ЄДИНИМ ВНЕСКОМ ТА ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ
На нашому підприємстві проходять практику студенти. Ми виплачуємо їм зарплату. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно обкладати її суму єдиним внеском та податком на доходи?
Відповідь

Обкладення єдиним внеском зарплати студентів, які проходять практику, залежить від того, чи вважати їх відносини з підприємством трудовими (цивільно-правовими). Мінсоцполітики України наполягає: такі відносини не є трудовими, їх уважають навчально-виробничим процесом (див. лист від 20.08.12 р. № 107/021/150-12). Відповідно до цього суму нарахованої студенту зарплати не обкладають єдиним внеском (це підтверджує лист ПФУ від 14.08.12 р. № 18973/03-20). Якщо ж між студентом-практикантом і підприємством укладено трудовий або цивільно-правовий договір, на відповідну винагороду нараховують і з її суми утримують єдиний внесок у звичайному порядку (як на доходи працівників, які працюють згідно з трудовими договорами, або осіб, які виконують роботи, надають послуги за цивільно-правовими договорами). Докладніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 75 за 2013 р. на стор. 8.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.03.2014

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Податок з доходів фізосіб

»  Оплата праці, індексація

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу