«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Повернення будівлі, раніше внесеної до статутного фонду

Кількість переглядів7456

ПОВЕРНЕННЯ БУДІВЛІ, РАНІШЕ ВНЕСЕНОЇ ДО СТАТУТНОГО ФОНДУ
Засновник підприємства збільшив суму статутного фонду за рахунок внесеної ним будівлі. Її поставили на баланс підприємства. На даний момент засновник бажає повернути внесену ним будівлю у свою власність. Як провести цю операцію в бухобліку, та які виникають податкові зобов'язання?
Відповідь

Слід розуміти: виходячи з норм п. 146.13 та п. 146.14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), операція з повернення основних засобів засновнику, раніше внесених до статутного капіталу, у податковому обліку прирівнюється до продажу. Отже, в обліку податку на прибуток ми маємо враховувати різницю між звичайною ціною будівлі на момент передачі (розрахованою відповідно до вимог пп. 14.1.71 ПКУ) та її балансовою вартістю (для розрахунку береться залишкова вартість ОЗ на початок місяця наступного, після місяця вибуття, п. 146.15 ПКУ). Якщо така різниця виникає, до того ж позитивна, вона підлягає включенню до оподатковуваних доходів, якщо від'ємна - до податкових витрат (із відображенням, відповідно, у рядку 03.17 додатка ІД або в рядку 06.4.18 додатка ІВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міндоходів України від 30.12.13 р. № 872).

Щодо корпоративних прав підприємства, то тут у податковому обліку ця операція не призведе до жодних змін. Тобто зменшення статутного капіталу в цьому випадку не матиме відображення в декларації з податку на прибуток (п. 153.8 та п. 153.9 ПКУ)

Проте операція з постачання об'єктів основних засобів оподатковується податком на додану вартість відповідно до п. 188.1 ПКУ. Тобто підприємство за датою передання засновнику будівлі повинно нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з договірної вартості.

Мовою бухгалтерського обліку ця операція матиме таке відображення:

1) Дт 401 Кт 672 - зменшено статутний капітал;

2) Дт 131 Кт 103 - списано знос будівлі;

3) Дт 286 Кт 103 - переведено будівлю до складу необоротних активів, утримуваних для продажу;

4) Дт 672 Кт 712 - передано будівлю засновнику;

5) Дт 712 Кт 641 - нараховано податкові зобов'язання;

6) Дт 943 Кт 286 - списано залишкову вартість будівлі.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.02.2014

Рубрики:

»  Будівництво

»  ПДВ

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу