«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Виплата орендної плати фізособі-орендодавцю: оподаткування та звітність

Кількість переглядів13112

ВИПЛАТА ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ФІЗОСОБІ-ОРЕНДОДАВЦЮ: ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЗВІТНІСТЬ
Наше підприємство уклало дворічну угоду з фізособами — непрацівниками підприємства й непідприємцями на аренду вантажного авто та виробничого приміщення. Підкажіть, чи треба на орендну плату, яку ми виплачуємо фізособі-орендодавцю, нараховувати єдиний внесок і податок на доходи? Якщо так, то які ознаки доходу вказувати у ф. № 1ДФ?
Відповідь

На перше та друге запитання відповімо, що на суми виплат за договором оренди (найму) єдиний внесок не нараховується. Оскільки відносини, які виникають при укладенні договору найму (оренди), згідно із цивільним законодавством не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг. Про це повідомляли й спеціалісти ПФУ в листі від 10.08.11 р. № 16534/03-20. Тому утримувати податок на доходи за ставкою 15%(17%) треба із суми орендної плати. Останню на суму єдиного внеску не зменшують.

У разі оренди нерухомості (у Вашому випадку виробничого приміщення) об'єкт обкладення податком на доходи орендар визначає, виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, розрахованого органами місцевого самоврядування згідно з Методикою визначення суми орендного платежу. Якщо мінімальну суму орендного платежу місцева влада не встановила чи не оприлюднила до початку звітного року, то за базу беруть договірну вартість оренди нерухомого майна (абз. 2 пп. 170.1.2 ПКУ).

Для оренди рухомого майна таких обмежень у ПКУ немає. Тому базу обкладення податком на доходи у випадку оренди вантажного авто обчислюють виходячи з розміру орендної плати, прописаної в договорі найму (оренди). Детально про утримання податку на доходи у випадку оренди нерухомості та рухомого майна підприємством у звичайної фізособи читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2012 р. на стор. 11. А правові аспекти договору оренди (найму)  різних активів (транспорту, приміщень тощо) розглянуто в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 86 за 2012 р., стор. 12-16.

Щодо третього запитання, то, виплачуючи орендні платежі на користь фізособи, у ф. № 1ДФ слід ставити ознаку доходу або «102» (у випадку оренди вантажного авто та іншого рухомого майна), або «106» (у випадку оренди  виробничого приміщення та іншого нерухомого майна).

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.02.2014

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу