«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Що робити з авансовими внесками при поданні декларації за і квартал

Кількість переглядів5193

ЩО РОБИТИ З АВАНСОВИМИ ВНЕСКАМИ ПРИ ПОДАННІ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА І КВАРТАЛ
Платник авансових внесків з податку на прибуток за підсумками І кварталу 2013 року отримав збиток та скористався правом подати податкову декларацію за І квартал. Чи потрібно такому платнику сплачувати авансові внески за січень — лютий 2014 року?
Відповідь

Вважаємо, у такого платника податку немає законодавчих підстав не сплачувати авансові внески за останні 2 місяці поточного 12-місячного авансового циклу (січень - лютий 2014 року).

В абз. 9 п. 57.1 Податкового Кодексу України (далі - ПКУ) зазначено, що в разі, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у II-IV кварталах звітного (податкового) року не здійснює. Однак цим пунктом не передбачено, що такий платник податку перестає вважатись платником авансових внесків. Він лише отримує право певний період їх не сплачувати. Також згідно з цим пунктом дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно. Січень же та лютий наступного 2014 року виходять за рамки поточного року, у якому передбачено звільнення від сплати авансових внесків. І хоча в такому стані речей, можливо, є певна нелогічність, це питання врегульовано ПКУ досить чітко. Тому платник зобов'язаний сплатити авансові внески за січень - лютий 2014 року.

Також звертаємо увагу: згідно з Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПСУ від 21.12.12 р. № 1171: «Податкове зобов'язання з податку на прибуток, визначене платником у податковій декларації за 2013 рік, зменшується на суму авансових внесків за період січень - грудень 2013 року». Отже, сплачені авансові внески за січень - лютий 2014 року в загальному порядку підуть у зменшення нарахованого податку на прибуток за звітні періоди 2014 року (відображення в рядку 13.7 таблиці 1 додатку ЗП до декларації з податку на прибуток).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.01.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу