«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Головбух звільнився: чи можна покласти його обов'язки на бухгалтера

Кількість переглядів10813

ГОЛОВБУХ ЗВІЛЬНИВСЯ: ЧИ МОЖНА ПОКЛАСТИ ЙОГО ОБОВ'ЯЗКИ НА БУХГАЛТЕРА
Головний бухгалтер бюджетної установи днями звільнився. Штатним розписом посади заступника головбуха не передбачено. Підкажіть, чи може провідний бухгалтер виконувати обов'язки головбуха за вакантною посадою?
Відповідь

Якщо головний бухгалтер бюджетної установи звільнився, інший штатний працівник не може виконувати його обов'язки. Пов'язано це з двома причинами.

По-перше, без звільнення від основної роботи працівник може виконувати обов'язки виключно тимчасово відсутнього колеги (ст. 105 Кодексу законів про працю України). Себто коли останній захворів, поїхав у відрядження, знаходиться у відпустці тощо. У вашому випадку посада головбуха установи вакантна. Тому виконувати обов'язки за такою посадою штатний працівник не може (див. п.п. 2, 3, 4 листа Мінсоцполітики України від 21.07.11 р. № 590/13/84-11, п. 2 роз'яснення Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового замісництва» від 29.12.65 р. № 30/39).

По-друге, працівник бюджетної установи не може працювати головбухом у ній і за сумісництвом. Табу на таку діяльність накладає п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці України, Мін'юсту України та Мінфіну України від 28.06.93 р. № 43.

Крім того, враховуючи обсяг посадових обов'язків і завдань за посадою головбуха (п. 13 Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою КМУ від 26.01.11 р. № 59), виконувати їх у позаробочий час працівник не може. Аналогічну думку викладено й у листі Мінсоцполітики України від 04.09.13 р. № 964/13-84-13.

Отже, вихід із такої ситуації - призначити особу на посаду головного бухгалтера.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.01.2014

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу