«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як установити норми витрат пального для автомобілів, для яких не затверджено базової лімітної норми

Кількість переглядів25929

ЯК УСТАНОВИТИ НОРМИ ВИТРАТ ПАЛЬНОГО ДЛЯ АВТОМОБІЛІВ, ДЛЯ ЯКИХ НЕ ЗАТВЕРДЖЕНО БАЗОВОЇ ЛІМІТНОЇ НОРМИ
Як розрахувати норму витрат пального для авто, якщо такої моделі немає в нормах витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу від 10.02.98 р. № 43?
Відповідь

Для початку нагадаємо, що в Податковому кодексі України (далі - ПКУ) не визначено обов'язку підприємства встановлювати норми витрат пального. Головне - щоб такі витрати були для провадження госпдіяльності й мали документальне підтвердження (пп. 14.1.27 та п. 138.2 ПКУ). Але податківці наполягають на встановленні норм, причому на основі наказу Мінтрансу України «Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» від 10.02.98 р. № 43 (далі - Наказ № 43) (див. підкатегорію 102.07.20 Єдиної бази податкових знань, що знаходиться на сайті Міндоходів України (http://minrd.gov.ua/ebpz)). Тому, вважаємо, обережному бухгалтеру краще використовувати такі норми.

Якщо у вищезгаданому документі не визначено норм витрат пального, слід звернутися до інституту Міністерства транспорту України ДержавтотрансНДІпроект, який згідно з п. 2.1.5 наказу № 43 розробляє на договірних засадах тимчасові індивідуальні базові лінійні норми витрат палива для нових моделей (модифікацій) автомобілів та автомобілів оригінальної конструкції. Ці норми будуть чинними для цього авто на підприємстві, доки в наказі № 43 не з'явиться згадка про транспортний засіб. Детально про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2011 р. на стор. 7.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.01.2014

Рубрики:

»  Автотранспорт на підприємстві

»  Транспортне експедирування, логістика

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу