«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи включають до фоп матдопомогу на оздоровлення директору

Кількість переглядів5809

ЧИ ВКЛЮЧАЮТЬ ДО ФОП МАТДОПОМОГУ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДИРЕКТОРУ
Наше підприємство щорічно виплачує директору матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні відпустки. Це передбачено в контракті й не передбачено в колективному договорі, тому інші працівники такої допомоги не отримують. Чи можна цю виплату віднести до фонду оплати праці?
Відповідь

Згідно з пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5 (далі - Інструкція № 5), до фонду оплати праці (далі - ФОП) належить матеріальна допомога, що має систематичний характер, надається всім або більшості працівників на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом тощо. А от матдопомогу разового характеру, яку підприємство надає окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, до ФОП не включають (п. 3.31 Інструкції № 5).

Держкомстат України в листі від 23.02.10 р. № 09/3-16/35 дійшов висновку, що матдопомогу на оздоровлення, яку виплачують раз на рік при наданні відпустки, включають до ФОП. А матдопомогу разового характеру, що надають у непередбачуваних випадках, не відносять до ФОП.

Оскільки матдопомогу на оздоровлення підприємство виплачує директору щорічно до відпустки та це передбачено контрактом, уважаємо, що її слід уключати до ФОП.

Зауважимо: віднесення матдопомоги до ФОП залежить також від того, у якому розділі контракту вона передбачена (у розділі «Оплата праці» чи «Соціальне забезпечення») та від мети, задля якої визначають склад ФОП. Більш детально про виплату матеріальної допомоги читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2011 р. на стор. 15.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.01.2014

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу