«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Витрати на участь у тендері: облік та оподаткування

Кількість переглядів8723

ВИТРАТИ НА УЧАСТЬ У ТЕНДЕРІ: ОБЛІК ТА ОПОДАТКУВАННЯ
Наше підприємство виграло тендер на поставку продукції. Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку витрати, спрямовані на участь у тендері?
Відповідь

До податкових ви можете включити всі свої документально підтверджені витрати на участь у тендері (п. 138.2 Податкового кодексу України, далі - ПКУ). На цьому наголошували й податківці в підкатегорії 102.07.20 Єдиної бази податкових знань, розміщеній на сайті Міндоходів України (http://minrd.gov.ua/ebpz). Додамо, що ці витрати виступатимуть збутовими за пп. 138.10.3 ПКУ, позаяк спрямовані на реалізацію товарів (робіт, послуг). Відповідно, їх потрібно показувати в рядку 06.2 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Мінфіну України від 28.09.11 р. № 1213. Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 110 за 2013 р. на стор. 26.

У бухгалтерському обліку витрати, спрямовані на участь у тендері, показуйте проводкою: Дт 93 «Витрати на збут» Кт 311, 301. А якщо для участі в тендері залучали сторонніх осіб (наприклад, отримували послуги нотаріуса), організацій, то зазначте: Дт 93 Кт 685, 631.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.01.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу