«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Фіндопомога засновнику: чи є обмеження за сумою

Кількість переглядів9654

ФІНДОПОМОГА ЗАСНОВНИКУ: ЧИ Є ОБМЕЖЕННЯ ЗА СУМОЮ
Чи може сільськогосподарське підприємство видати поворотну фіндопомогу директору (засновнику) у сумі 200 тис. грн в один день?
Відповідь

Для відповіді на ваше запитання слід проаналізувати норми Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 і постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.13 р. № 210 (далі - постанова № 210).

Сільськогосподарське підприємство має право видати будь-якій фізособі поворотну фінансову допомогу в необмеженій сумі. Річ у тім, що юрособи зобов'язані обмежувати наявні платежі на користь фізосіб сумою 150 тис. грн, тільки коли йдеться про надання платних послуг (продажу товарів). А поворотна фіндопомога до цієї категорії не потрапляє. Аналогічно фізособа має право повернути поворотну фіндопомогу юрособі готівкою в необмеженій сумі. Подробиці див. у матеріалі «Готівкове обмеження в 150 тис. грн: палиця на два кінці» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2013 р., стор. 29-30. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.01.2014

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Сільське господарство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу