«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли підприємство може застосувати пдвшний сільгоспрежим

Кількість переглядів4754

КОЛИ ПІДПРИЄМСТВО МОЖЕ ЗАСТОСУВАТИ ПДВШНИЙ СІЛЬГОСПРЕЖИМ
Підприємство надає сільськогосподарським підприємствам послугу з використання сільськогосподарських робіт — внесення аміаку. Технологічний процес:
— закупівля сировини (аміаку рідкого) та транспортування спеціальною технікою сировини до місця надання послуги;
— заправлення спеціальних агрегатів сировиною в місці надання послуги (у полі);
— внесення до ґрунту, де аміак після з'єднання з ґрунтовою вологою розкладається в аміачні сполуки, що придатні до використання рослинами як добриво.
Тобто підприємство закуповує аміак як сировину для надання послуг і в подальшому не постачає зазначені матеріали окремо, а виконує роботи з використання такого матеріалу.
Чи правомірно підприємство знаходиться на спеціальному режимі ПДВ?

Відповідь
Так, Ви можете претендувати на ПДВшний спецрежим. Так, у ст. 209 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) (яка присвячена порядку застосування спецрежиму), а конкретніше — в абз. «в» пп. 209.15.2 ПКУ, сказано, що до сільгоспдіяльності відносять «надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг)». Яких конкретно послуг? Прямо в ПКУ про це ні слова. Але зрозуміло, що це послуги, пов'язані із сільгоспдіяльністю одержувача. Виходячи з того, що виробничими факторами, за рахунок яких формується податковий кредит у сільгосппідприємств, в абз. «б» пп. 209.15.1 ПКУ названо послуги, що супроводжують постачання сільгосптовару, який вирощується безпосередньо платником ПДВ, зокрема: збирання врожаю, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив і засобів захисту рослин, знищення бур'янів, обробка посівів і сільгоспплощ засобами захисту рослин тощо. Можна зробити висновок, що такі послуги і підпадають під спецрежим. 
 
Причому згадана вище норма називає і код виду діяльності «01.41» за КВЕД-2005, який відповідає Вашому коду «01.61» за КВЕД-2012. Тож при дотриманні інших умов, необхідних для одержання ПДВшного спецсвідоцтва (п. 209.6 ПКУ), ви цілком можете оформлювати заяву для переходу на спецрежим.
 
Водночас звертаємо вашу увагу на те, що контролери в Єдиній базі податкових знань роз'яснили: «Враховуючи те, що спеціальний режим оподаткування у сфері сільського господарства поширюється на надання послуг з використанням сільськогосподарської техніки виключно сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам, то на операції з постачання послуг іншим суб'єктам господарювання дія спеціального режиму не поширюється. Тому обсяги постачання послуг, наданих іншим суб'єктам господарювання, які не належать до сільгосптоваровиробників та/або які не є фізичними особами, суб'єкт спеціального режиму оподаткування відображає у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом». Як свідчить практика, під сільгосптоваровиробниками податківці мають на увазі підприємства, що застосовують ПДВшний спецрежим. Хоча розшифрування такого терміна ПКУ не дає і, на наш погляд, у цьому випадку контролери не праві.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.12.2013

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу