«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи є податкові витрати при купівлі товарів (робіт, послуг) у платника податку на прибуток — нульовика

Кількість переглядів1786

ЧИ Є ПОДАТКОВІ ВИТРАТИ ПРИ КУПІВЛІ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ) У ПЛАТНИКА ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК — НУЛЬОВИКА
Чи можна включати до витрат за Податковим кодексом вартість товарів (робіт, послуг) у підприємства, що сплачує податок на прибуток за ставкою 0%?
Відповідь
Податковий кодекс України (далі — ПКУ) не забороняє визнавати витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у платників податку на прибуток, що застосовують ставку 0% згідно з його п. 154.6. Тобто платник формує їх (включає до розрахунку об'єкта оподаткування) на підставах і за правилами, що передбачені ПКУ (див., зокрема, його ст.ст. 139–140). Про нові правила визнання доходів і витрат при продажу товарів (робіт, послуг) ми докладно писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 18 за 2011 рік, стор. 15.
Зверніть увагу на те, що, визначаючи розмір витрат за операціями придбання товарів (робіт, послуг) у платників податку на прибуток – нульовиків, необхідно враховувати звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання (пп.пп. 153.2.2 і 153.2.3 ПКУ).
І останнє: обговорювані нами витрати залишать свій слід у податковому обліку, тільки якщо придбання товарів (робіт, послуг) пов'язане з госпдіяльністю вашого підприємства, а сама сума витрат буде документально підтверджена (пп. 14.1.27, п. 138.2, пп. 139.1.1, пп. 139.1.9 ПКУ).


У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу