«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи завжди фонд соціального захисту інвалідів може оштрафувати підприємство за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів

Кількість переглядів4446

ЧИ ЗАВЖДИ ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ МОЖЕ ОШТРАФУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО ЗА НЕВИКОНАННЯ НОРМАТИВУ З ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНВАЛІДІВ
Наше підприємство для дотримання нормативу з працевлаштування інвалідів створило робоче місце на 0,5 ставки прибиральника території. Такого працівника шукали самостійно, подавали оголошення в місцеві газети, двічі подавали в центр зайнятості, зверталися до міської громадської організації інвалідів, але ті працівники, які приходили, відмовлялися від роботи. Чи може Фонд соцзахисту інвалідів оштрафувати наше підприємство за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів?
Відповідь

Справді, Фонд соціального захисту інвалідів (далі — Фонд) наполягає не тільки на створенні належної кількості робочих місць для інвалідів, але й на пошуку роботодавцем працівників на ці місця. Аргументують це тим, що в абз. 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-XII (далі — Закон про захист інвалідів) сказано, що роботодавець самостійно здійснює працевлаштування інвалідів у рахунок нормативу робочих місць. Але водночас у ст. 181 Закону про захист інвалідів зазначено, що пошук підходящої роботи здійснює державна служба зайнятості згідно з рекомендаціями МСЕК, кваліфікацією і знаннями, які має інвалід, з урахуванням його побажань.

Тому аби не платити адміністративно-господарські санкції, будьте готові відстоювати свої права в суді. І тут є гарна новина: суди зазвичай на стороні роботодавців, тобто вони виграють такі справи у Фонді. Доказом цього є, наприклад, постанова ВАСУ від 15.01.13 р. ДО/9991/68142/12, де сказано: обов'язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування.

Тобто якщо роботодавець створив належну кількість робочих місць для інвалідів, вжив необхідних заходів з їх пошуку та працевлаштування, то адміністративно-господарські санкції не повинні застосовуватися.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.11.2013

Рубрики:

»  Працевлаштування інвалідів

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу