«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оподаткування частки, отриманої єдинником при виході зі складу тов

Кількість переглядів5466

ОПОДАТКУВАННЯ ЧАСТКИ, ОТРИМАНОЇ ЄДИННИКОМ ПРИ ВИХОДІ ЗІ СКЛАДУ ТОВ
Юрособа-єдинник є співзасновником іншого підприємства. Єдинник бажає вийти зі складу ТОВ. Як йому оподатковувати частку, отриману при виході? Чи треба в такому разі подавати спеціальну звітність?
Відповідь

Нагадаємо, що порядок виходу засновника зі складу господарського товариства регламентовано Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ) та Законом України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-ХІІ (далі — Закон про госптовариства).

Так, при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна до його частки в статутному капіталі. Виплату цю здійснюють після затвердження звіту за рік, у якому учасник вийшов із товариства, і в строк до 12 місяців із дня такого виходу (п. 2 ст. 148 ЦКУ, ч. 1 ст. 54 Закону про госптовариства). Плюс учаснику, який вибув, виплачують належну йому частку прибутку, одержаного товариством у цьому році до моменту його виходу. А майно, передане учасником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винагороди (ч. 2 ст. 54 Закону про госптовариства).

Тепер стосовно оподаткування доходів учасника товариства — юрособи-єдинника.

Порядок формування доходу платника єдиного податку прописано в п. 292.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Він уключає в себе будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній. Доходи платника єдиного податку юрособи визначають на підставі даних спрощеного бухобліку щодо доходів і витрат і складають спрощений фінзвіт за П(С)БО 25 (п. 292.13 та пп. 296.1.3 ПКУ).

Відповідно до п. 2.4 р. III П(С)БО 25 у статті «Інші доходи» цього звіту відображають суми інших доходів від операційної діяльності підприємства, у т.ч. доходи від участі в капіталі. До їх складу в сумі коштів, що потрапили на поточний рахунок юрособи-єдинника у вигляді частки, належить лише сума, що перевищує повернений внесок до статутного капіталу іншого підприємства. Саме це перевищення й відноситься до складу оподатковуваного доходу, який у вашому випадку підлягає обкладенню єдиним податком за ставкою 5%.

Тобто сам повернений внесок до статутного капіталу в доходи юрособи-єдиника не потрапить. А тому із суми частки єдиний податок вам сплачувати не треба.

Для наочності наведемо елементарний числовий приклад. Якщо внесок у статутний капітал 20000 грн, а повертають вам 50000 грн, то єдиний податок треба сплачувати із суми 30000 грн (50000 – 20000). Тому до бюджету потрапить 1500 грн (30000*5%).

Окремої звітності за наслідками такої операції подавати не треба.

Консультацію щодо вашого питання вже підготували спеціалісти редакції. Матеріал буде опубліковано в найближчому номері газети «Все про бухгалтерський облік» у рубриці «Єдиний податок».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.11.2013

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу