«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Абонемент у спортзалу для працівників: що з обліком

Кількість переглядів6145

АБОНЕМЕНТ У СПОРТЗАЛУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ: ЩО З ОБЛІКОМ
Наше підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах) приймає рішення за власний кошт оплатити річний абонемент у спортзалу для директора. Чи потрапляють такі витрати до податкових та чи маємо ми право на податковий кредит? Чи виступає вартість абонементу об'єктом для нарахування єдиного внеску та податку на доходи?
Відповідь

З оглядом на чинне законодавство облік придбаних абонементів у спортзалу для директора виглядає таким чином.

Податок на доходи. Так, оплату абонемента для директора ПКУ розцінює як додаткове благо в негрошовій формі (абз. «е» пп. 164.2.17, пп. 14.1.47 ПКУ).

Відповідно, підприємство як податковий агент зобов’язано утримати з такого доходу податок на доходи за ставкою 15% (17%) та відобразити у формі 1ДФ з кодом 126. Базу оподаткування визначають так: вартість такого абонемента, розраховану за звичайними цінами, множать на коефіцієнт 1,1764706 (при ставці податку на доходи 15%) (п. 164.5 ПКУ).

Єдиний внесок. Оплата абонемента не належить до фонду оплати праці (у т.ч. директора) відповідно до р. 2 Інструкції із зарплати. Тому такі виплати не включають до бази нарахування єдиного соціального внеску (п. 4.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів і зборів України від 09.09.13 р. № 455)

Податок на прибуток. Витрати на придбання абонемента для директора до складу податкових включати не можна, оскільки такі операції не пов’язані з провадженням господарської діяльності, а фактично є фінансуванням особистих потреб фізособи (абз. 4 ч. 2 пп. 139.1.1 ПКУ). Навіть у випадку якщо такі витрати передбачено трудовою угодою (див. підкатегорію 102.07.22 Єдиної бази податкових знань.

ПДВ. Права на податковий кредит при придбанні абонемента підприємство також не має з тієї самої причини — ці операції не відносять до господарської діяльності підприємства (п. 198.3 ПКУ).

Нагадаємо, що господарська діяльність — діяльність особи, яка пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.11.2013

Рубрики:

»  ПДВ

»  Податок з доходів фізосіб

»  Податок на прибуток

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу