«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » На яку податкову соціальну пільгу мають право батьки трьох дітей

Кількість переглядів4120

НА ЯКУ ПОДАТКОВУ СОЦІАЛЬНУ ПІЛЬГУ МАЮТЬ ПРАВО БАТЬКИ ТРЬОХ ДІТЕЙ
На підприємстві працюють мати і батько, які мають трьох дітей віком до 18 років. Зарплата батька — 2350 грн, матері — 1450 грн. До зарплати батька застосовують податкову соціальну пільгу (573,5 х 3). Яку податкову пільгу повинні застосовувати до зарплати матері?
Відповідь
Мати має право на такий самий розмір податкової соціальної пільги (далі — ПСП), що й батько, тобто 573,50 грн на кожну дитину (п.п. 169.1.2 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Але пп. 169.4.1 ПКУ встановлює лише для одного з батьків граничний розмір зарплати, який збільшується кратно кількості дітей і до якого можна застосувати ПСП, тобто у вашому випадку становить 4830 грн (1610 грн х 3). Як ми зрозуміли, цим правом скористався батько, тоді граничний розмір доходу матері, до якого можна застосувати ПСП, — 1610 грн (п.п. 169.4.1 ПКУ). Оскільки її зарплата — 1450 грн, то податок на доходи не утримують, тому що сума ПСП більше за суму зарплати.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.11.2013

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу