«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Продаж меду: у якій пдвшній декларації фіксувати

Кількість переглядів3783

ПРОДАЖ МЕДУ: У ЯКІЙ ПДВШНІЙ ДЕКЛАРАЦІЇ ФІКСУВАТИ
Підкажіть, будь ласка, у якій декларації з ПДВ нам потрібно відображати продаж меду?
Відповідь

Як відомо, у сільгоспдекларації з ПДВ відображають, зокрема, постачання самостійно виготовлених (зроблених) сільгосптоварів. Згідно з п. 209.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до сільгосптоварів, зокрема, відносять товари, зазначені в товарних групах 1—24 відповідно до УКТ ЗЕД. Код меду за УКТ ЗЕД 0409 00 00 00 «Мед натуральний», тобто його включено до групи 04 і, отже, його можна назвати сільгосптоваром. До того ж відповідно до пп. «б» пп. 209.15.2 ПКУ виробництво продукції бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація віднесено до діяльності у сфері сільського господарства.

Але, як відомо, під час переходу на сільгоспрежим оформлюють реєстраційну заяву. Вона має містити виключний перелік видів економічної діяльності сільськогосподарського підприємства, що підпадають під дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства та визначені статтею 209 розділу V ПКУ (пп. 6.2.3 розділу VI Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 07.11.11 р. № 1394, далі — Положення № 1394)

У свою чергу, пп. 6.2.5 розділу VI Положення № 1394 зазначає: «У разі виникнення змін у даних про види діяльності сільськогосподарського підприємства — суб'єкта спеціального режиму оподаткування (у тому числі зміни кодів КВЕД-2005 на коди КВЕД-2010) Спеціальне свідоцтво підлягає заміні у порядку, визначеному пунктом 6.5 цього розділу».

Тож, для того аби відобразити в сільгоспдекларації продаж виробленого меду, необхідно, щоб такий вид діяльності фігурував у ПДВшному спецсвідоцтві.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.11.2013

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу