«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як списують непогашений податковий борг у разі ліквідації платника?

Кількість переглядів3900

ЯК СПИСУЮТЬ НЕПОГАШЕНИЙ ПОДАТКОВИЙ БОРГ У РАЗІ ЛІКВІДАЦІЇ ПЛАТНИКА?
Відповідь

Цю процедуру врегульовано нормами ст.ст. 67 і 97 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також Порядком списання непогашених грошових зобов’язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством, затвердженим постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1231 (далі – Порядок № 1231), з коментарем до якого можна ознайомитися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 11 за 2011 р., стор. 15.

Грошові зобов’язання або податковий борг, які після ліквідації платника залишилися непогашеними у зв’язку з недостатністю майна самого платника або майна його засновників (учасників), якщо вони несуть повну чи додаткову відповідальність за зобов’язаннями платника1, уважають безнадійним боргом, який підлягає списанню. Хочемо звернути вашу увагу на два важливих моменти:

– під ліквідацією платника податків тут розуміють його ліквідацію як юрособи або зупинення держреєстрації фізособи-підприємця, внаслідок якої відбувається закриття рахунків та/або втрата статусу платника;

– указані зобов’язання (податковий борг) включають, зокрема, пеню за порушення строків розрахунків під час здійснення операцій у сфері ЗЕД, штрафи за невиконання вимог валютного законодавства, а також реструктуризований, розстрочений або відстрочений податковий борг (у т.ч. нараховані на нього відсотки).

1 У разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юрособи – за недостатності їх майна та майна юрособи незалежно від того, чи є вона платником податку, збору, стосовно якого виникло грошове зобов’язання або податковий борг таких філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу, відповідно до Порядку № 1231.

Списання відбувається згідно з рішенням керівника (заступника керівника) органу доходів і зборів, яке приймають на підставі одного з документів, названих у п. 2 Порядку № 1231.

Зверніть увагу: у день прийняття вказаного рішення про списання в повному обсязі безнадійного податкового боргу всі податкові повідомлення-рішення або податкові вимоги, раніше надіслані платнику, визнають відкликаними (п. 5 Порядку № 1231).

До речі, аналогічно вчинять також, коли грошові зобов’язання (податкові борги) залишаться непогашеними після того, як фізособа-платник помре або буде визнана судом безвісно відсутньою, або оголошена померлою чи визнана недієздатною, крім випадків, коли з'являються інші особи, які вступають у права спадщини, незалежно від часу набуття таких прав (абз. 2 п. 97.3 ПКУ).

 ДПІ в Дарницькому районі ГУ Міндоходів в м. Києві

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.10.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу