«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Єдинник надає послуги з виїздом до замовника: чи обов'язково мати рро?

Кількість переглядів5611

ЄДИННИК НАДАЄ ПОСЛУГИ З ВИЇЗДОМ ДО ЗАМОВНИКА: ЧИ ОБОВ'ЯЗКОВО МАТИ РРО?
Підприємство — платник єдиного податку (не платник ПДВ) планує надавати послуги з ремонту газового обладнання. Чи треба йому мати РРО для проведення готівкових розрахунків?
Відповідь

Нагадаємо, що юрособам — платникам єдиного податку, діяльність яких пов’язана виключно з наданням послуг, дозволено не використовувати РРО та розрахункові книжки (далі — РК) при оформленні готівкових розрахунків (п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.Тобто сервісант, який прибуває на місце надання послуг не повинен мати із собою РРО чи РК. Натомість для готівкових розрахунків із замовниками в нього повинні бути прибуткові та видаткові касові ордери (далі — ПКО та ВКО, відповідно), а також окрема касова книга (для оформлення розрахунків на виїзді).

Щоб утілити в життя такий варіант, треба наділити сервісанта правами та обов’язками касира (підстава — наказ керівника) та заключити з ним договір про повну матеріальну відповідальність1.

Тож, отримавши від покупця готівкові кошти за надану послугу техобслуговування чи ремонту газового обладнання, сервісант-касир видасть йому засвідчену печаткою квитанцію (відривний корінець) до ПКО.

Окрім цього, нагадаємо, що вся готівка, яка надходить до каси2, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися (абз. 1 п. 2.6 Положення № 637).

Оприбуткування, у свою чергу, — це факт відображення запису про надходження готівки в касовій книзі на повну суму її фактичного надходження (п. 1.2 та абз. 2 п. 2.6 Положення № 637). У вашій ситуації всі вимоги буде виконано, адже сервісант-касир матиме на руках ПКО та касову книгу.

Після повернення від замовника, сервісант-касир здасть кошти (виручку) до головної каси підприємства, виписавши при цьому ВКО. У свою чергу, бухгалтер головної каси складе ПКО на оприбуткування виручки від сервісанта-касира та відобразить цю операцію у своїй касовій книзі. Про документальне оформлення касових операцій читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2012 р. на стор. 64.

Як бачите, без РРОшний варіант можливий, проте він досить трудомісткий. Тому пропонуємо зручніший спосіб — придбати портативний РРО. Цей пристрій заощадить і час проведення розрахунків, і документальну тяганину з оформленням наказів, окремої касової книги на сервісанта тощо. Покроковий процес реєстрації РРО ви можете знайти в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17-18 за 2013 р. на стор. 98.

_______________________

1 Подробиці читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17-18 за 2013 р. на стор. 105, 106.

2 Каса — це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів (п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637)).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.10.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу