«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оформлюємо видатковий касовий ордер при здачі готівки до банку

Кількість переглядів20744

ОФОРМЛЮЄМО ВИДАТКОВИЙ КАСОВИЙ ОРДЕР ПРИ ЗДАЧІ ГОТІВКИ ДО БАНКУ
Касир особисто здає понадлімітну готівку до банку. Які при цьому заповнюють обов'язкові реквізити видаткового касового ордеру? Чи ставити свій підпис касиру в реквізиті «підпис одержувача» та «одержав» у видатковому касовому ордері?
Відповідь

Видатковий касовий ордер (далі — ВКО) — це касовий документ, який має типову форму № КО-2, тому при його оформленні варто вносити дані в усі реквізити, передбачені цією формою. ВКО заповнюють, спираючись на вимоги гл. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення про касові операції).

Як Ви правильно зауважили, при здаванні касиром виручки до каси банку в графі «Підпис одержувача» ВКО потрібно поставити підпис касира. Проте графу «Одержав» при оформленні ВКО на загальну суму дозволено не заповнювати (абз. 5 п. 3.10 Положення про касові операції). Що стосується інших граф, як-то: «Дата», «Найменування», «Номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача», то їх Нацбанк у своєму листі від 22.04.13 р. № 11-117/1363/4874 рекомендує все-таки заповнювати згідно з гл. 3 Положення про касові операції. У свою чергу, у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2013 р. на стор. 16 ми писали: у графи «Дата» та «Найменування» логічно внести інформацію, а от фіксувати у ВКО найменування, дату та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача, немає сенсу, адже без підпису одержувача вони не потрібні.

Також нагадуємо: підтвердним документом внесення готівки до банку буде квитанція до прибуткового документа банку (абз. 2 п. 3.7 Положення про касові операції). Саме цю квитанцію долучіть як додаток до ВКО, що підтвердить факт проведеної операції.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.10.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу