«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може приватний підприємець одночасно бути й найманим працівником

Кількість переглядів8038

ЧИ МОЖЕ ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ ОДНОЧАСНО БУТИ Й НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКОМ
Чи вправі фізособа суміщувати підприємницьку діяльність із роботою за трудовим договором за основним місцем роботи?
Відповідь
Так, безумовно, може. Законодавство, у тому числі і Податковий кодекс України (далі — ПКУ) разом із Кодексом законів про працю, дозволяє фізособам працювати на підставі трудового договору незважаючи на діяльність, яку вони проводять як підприємці. Принаймні жоден нормативно-правовий акт України не містить заборони на таке суміщення. До того ж не варто забувати, що Конституція України надає всім громадянам право на працю. Робота за трудовим договором якраз і є реалізацією таких прав.
Утім, ПКУ зробив невигідним залучення підприємців-єдинників до робіт, які можуть виконувати особи, що перебувають у трудових відносинах із платником податку на прибуток. Із 01.04.11 р. п. 139.1.12 ПКУ не дозволяє платникам податку на прибуток записувати у свої витрати вартість товарів (послуг, робіт), придбаних у підприємців-єдинників. Виняток — послуги підприємців-єдинників з інформатизації. Витрачене на їхню оплату цілком може потрапити в податково-прибуткові витрати.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу