«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оплата спортзалу або басейну для співробітників: податковий облік

Кількість переглядів5498

ОПЛАТА СПОРТЗАЛУ АБО БАСЕЙНУ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ: ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК
Підприємство для своїх співробітників придбало абонементи в спортзал і басейн. Чи потраплять видатки на придбання в податкові та чи є вони базою обкладання податком на доходи ЄСВ?
Відповідь

Ураховуючи чинне законодавство, податковий і бухгалтерський облік операцій по оплаті спортзалу або басейну для працівників на сьогоднішній день виглядає в такий спосіб.

Податок на прибуток. Видатки на придбання абонементів (разових занять) для працівників у спортзал або басейн до складу податкових включати не можна. Такі операції не пов'язані з веденням господарської діяльності, а фактично є фінансуванням особистих потреб фізосіб (абз. 4 ч. 2 пп. 139.1.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ), навіть у випадку, якщо такі видатки передбачені трудовою угодою (див. підкатегорію 102.07.22 Єдиної бази податкових знань).

ПДВ. Права на податковий кредит при придбанні абонементів (разових занять) підприємство не має з тієї самої причини — дані операції не відносять до господарської діяльності підприємства (п. 198.3 ПКУ).

Нагадаємо: господарська діяльність — діяльність особи, пов'язана з проведенням (виготовленням) і/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на одержання доходу і яка здійснюється такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення й агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

Податок на доходи. Оплату абонементів (разових занять) для працівників підприємства ПКУ оцінює як додаткове благо в негрошовій формі (пп.пп. 14.1.47, 164.2.17 ПКУ). Відповідно, підприємство як податковий агент зобов'язано сплатити з такого доходу податок на доходи за ставкою 15% (17%) і відбити у формі 1ДФ із кодом «126». Базу оподаткування визначають так: вартість такого абонемента (разового заняття), розраховану за звичайними цінами, множать на коефіцієнт 1,1764706 (при ставці податку на доходи 15%) (п. 164.5 НКУ).

ЄСВ. Оскільки оплату абонементів (разових занять) не відносять до зарплатних виплат, то, відповідно, такі виплати не включають у базу нарахування єдиного соціального внеску (ст. 7 Закону України «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.09.2013

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Податок з доходів фізосіб

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу