«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Рро в оптовій торгівлі

Кількість переглядів5188

РРО В ОПТОВІЙ ТОРГІВЛІ
Чи треба проводити розрахункову операцію через РРО під час продажу товару зі складу оптовому покупцю, якщо місце прийому готівки в іншому місці?
Відповідь

При оптовій торгівлі РРО та розрахункових книжок не застосовують, якщо в місці отримання товарів операцій із розрахунків у готівковій формі не здійснюють (п. 12 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО). Така сама ситуація й у Вас: при продажу товару зі складу оптовому покупцю останнім не були внесені гроші до каси.

До того ж на той момент, коли покупець буде розрахуватися за придбаний товар постфактум, на нашу думку, РРО також не потрібен. Річ у тім, що розрахункова операція (при якій, власне, і необхідно застосовувати РРО) передбачає приймання готівки за місцем реалізації товару (абз. 3 ст. 2 Закону про РРО), а товар у вашому випадку було реалізовано в іншому приміщенні раніше (на складі). Тому оприбуткування готівки рекомендуємо провести через касу за допомогою прибуткового касового ордеру.

Однак податківці мають іншу точку зору стосовно такої операції та наголошують: у місці отримання готівкових коштів підприємство зобов’язане застосовувати РРО або проводити розрахунки в безготівковій формі через установи банків (п.п. 2.2.50 оглядового листа ДПАУ від 06.07.09 р. № 14083/7/23-7017/572, далі — Оглядовий лист).

Ситуацію з розстрочкою платежу детально описано в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2012 р., стор. 28.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.09.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу