«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Звільнення директора без згоди засновника

Кількість переглядів9224

ЗВІЛЬНЕННЯ ДИРЕКТОРА БЕЗ ЗГОДИ ЗАСНОВНИКА
Засновником нашого підприємства є іноземний громадянин, а директор — наймана особа, громадянин України. Фактично підприємство не працює останніх три роки. Директор вирішив звільнитися й повідомив про це письмово замовника, але відповіді від нього не отримав. Як без рішення засновника звільнитися директору і внести зміни до Єдиного державного реєстру?
Відповідь
Вихід із такої ситуації, звісно, є, адже Конституція України (ч. 3 ст. 43) забороняє примусову працю. Директор працівника, як і інші наймані працівники, згідно зі ст. 38 КЗпП має право на розірвання трудового договору. Статтею 47 КЗпП передбачено, що власник або уповноважений ним орган зобов'язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку й провести з ним розрахунок у строки відповідно до законодавства. Але ваша проблема в тому, що найм і звільнення директора, як правило, тільки в компетенції засновників (ст.ст. 21, 24 КЗпП). Тому якщо з моменту надсилання засновнику заяви про звільнення пройшло більше двох тижнів і ваше звільнення не оформлене, ви маєте право звернутися до суду з позовом до підприємства-роботодавця з вимогою про видачу належним чином оформленої трудової книжки й середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. Моментом, із якого на цих умовах буде вестися розрахунок як із дня звільнення, може бути дата, зазначена директором у заяві про звільнення, чи дата після двох тижнів із дати подачі такої заяви, якщо директор не вказав першої. Вона й повинна вважатися датою звільнення директора.
Щоби мінімізувати ризики щодо своєї відповідальності як посадової особи, можна розіслати листи з повідомленням про те, що ви більше не обіймаєте посади директора в органи, у яких підприємство перебуває на обліку, а також у банківські установи, у яких підприємством відкрито рахунки.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.09.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу